Aktualności

27 dni pracy Warsaw Genomics i 30.000 testów na rzecz wspólnej walki z epidemią koronawirusa

COVID_koalicja_Podsumowanie

Za nami blisko miesiąc intensywnej pracy i ponad 30 000 testów genetycznych w kierunku SARS-CoV-2 zrealizowanych dla szpitali, stacji sanitarno-epidemiologicznych, personelu medycznego i najbardziej potrzebujących pacjentów.

Sprawne uruchomienie badań diagnostycznych w kierunku koronawirusa w laboratorium Warsaw Genomics i umożliwienie realizacji bezpłatnych testów diagnostycznych na rzecz systemu ochrony zdrowia nie byłoby możliwe bez zaangażowania i włączenia się do pomocy Koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem. Dzięki przekazanym przez darczyńców środkom finansowym o łącznej wysokości 10.917.032 zł zrealizowaliśmy bezpłatnie 27.293 testy genetyczne na rzecz szpitali i stacji sanitarno-epidemiologicznych – dla pacjentów, lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, a także podopiecznych i personelu domów opieki społecznej.

Jednocześnie informujemy, że od dn. 15 kwietnia br. finansowanie badań genetycznych w kierunku SARS-CoV-2 realizowanych przez Warsaw Genomics dla szpitali i stacji sanitarno-epidemiologicznych, decyzją Prezesa Rady Ministrów, przejmuje Ministerstwo Zdrowia, zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Oznacza to zakończenie przyjmowania przez nas nowych wpłat na Koalicję firm.

Dziękujemy wszystkim firmom, instytucjom i organizacjom, które dołączymy do Koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem w naszym kraju, za wsparcie, zaangażowanie i solidarność – tak bardzo potrzebne w czasach, gdy wszyscy zmagamy się nie tylko z wirusem, ale również obawą o zdrowie nasze i naszych najbliższych.

Do grona Koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem dołączyły: PKO Bank Polski, Deloitte, Trecom, Tar Heel Capital – Private Equity, ANG Spółdzielnia, Fundacja TVN „nie jesteś sam", BNP Paribas Bank Polska, Żabka Polska, Polska Rada Biznesu, Orange, Nationale Nederlanden, Smurfit Kappa, Zakład Mleczarski Lumiko, Zbigniew Niemczycki i Curtis Group, NOTUS Finanse, NN Investment Partners TFI, Grupa Pracuj, ITMAGINATION, SADU Budownictwo Handel Usługi, Clean Air Solutions, Kancelaria Patentowa PATPOL, OEX, Skarbiec TFI, USP Zdrowie, Pfizer, Grupa spółek kapitałowych Siemensa w Polsce (Siemens, Siemens Mobility i Siemens Finance), ING Bank Śląski, Ultimo, Grupa Novartis (Novartis Pharmaceuticals, Novartis Oncology, Sandoz i Lek S.A.), NTT Ltd., PRA Group, Computaris, Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 92, Grupa AT3, EVER oraz indywidualni darczyńcy, którzy dokonali wpłat na konto Fundacji PKO Banku Polskiego.

Do 3500 bezpłatnych testów dziennie w kierunku SAR...
Warsaw Genomics zrealizowało już ponad 20000 testó...

Podobne wpisy