20180301_Bizneswoman_Roku_Wojcicka-Anna-MT

Z przyjemnością informujemy, że Anna Wójcicka, prezes Warsaw Genomics, została laureatką IX edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku.

Kapituła Konkursu przyznała Annie Wójcickiej tytuł Bizneswoman Roku 2017 w kategorii Kobieta w Nowych Technologiach.

Dr hab. Anna Wójcicka jest współzałożycielem i prezesem Warsaw Genomics, spółki diagnostycznej, która w ciągu 2 lat od powstania w 2015 roku stała się największym w Polsce podmiotem, wykonującym badania genetyczne.

Zespół Warsaw Genomics stanowią lekarze i naukowcy, których główną misją jest stworzenie i przekazanie pacjentom możliwie czułych i dokładnych testów genetycznych opartych o najnowsze osiągnięcia światowej nauki. Wykorzystując nowoczesne narzędzia analizy genetycznej, zespół Warsaw Genomics poszukuje w genomie człowieka błędów odpowiedzialnych za powstawanie chorób. Spółka wykonuje ponad 500 testów genomowych (NGS) tygodniowo, diagnozując szereg chorób genetycznych.

Warsaw Genomics wraz z Uniwersytetem Warszawskim (UW) i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym (WUM) realizuje Ogólnopolski Program Oceny Ryzyka Zachorowania na Raka BadamyGeny.pl (kliknij link by dowiedzieć się więcej).