Aktualności

World Economy Forum w Davos: Bank Pekao oraz Warsaw Genomics podpisują umowę partnerską

Davos

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos została podpisana umowa o strategicznej współpracy pomiędzy Bankiem Pekao S.A. a Warsaw Genomics w celu współdziałania w obszarze profilaktyki nowotworowej - wspólnie chcemy znaleźć wszystkie osoby w Polsce o wysokim ryzyku zachorowania na raka, by pomóc im zachować zdrowie i życie. 

Bank Pekao S.A. chce być nie tylko liderem innowacyjności w polskiej bankowości, ale również angażować się w innowacyjne przedsięwzięcia prowadzące do poprawy jakości życia Polaków. Chcemy współpracować z wyróżniającymi się innowacyjnymi firmami i wspierać inicjatywy ważne społecznie, dlatego zdecydowaliśmy się na partnerstwo z Warsaw Genomics. Cieszymy się, że możemy promować w Davos tak unikatowe i innowacyjne w skali światowej polskie inicjatywy oraz osiągnięcia rodzimych naukowców.

Michał Krupiński, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Badanie w ramach Ogólnopolskiego Programu Oceny Ryzyka Zachorowania na Raka BadamyGeny.pl, realizowane przez Warsaw Genomics, pomaga całościowo określić ryzyko pojawienia się nowotworów uwarunkowanych genetycznie, w szczególności raka piersi, jajnika, prostaty czy trzustki oraz ułatwia jego wczesne wykrywanie i skuteczne leczenie. Celem Programu jest znalezienie wszystkich osób szczególnie zagrożonych i uratowanie ich od przedwczesnej śmierci.

Chcemy przebadać wszystkich Polaków. Jest to możliwe dzięki unikatowej, niespotykanie szybkiej i taniej metodologii wypracowanej w Warsaw Genomics. Na każde 100 przebadanych osób, ratujemy życie 5. Mamy nadzieję, że partnerstwo z Bankiem Pekao umożliwi nam dotarcie do wszystkich potrzebujących.

Prof. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics i współtwórca Programu Badamy Geny 

 Więcej informacji na temat Ogólnopolskiego Programu Oceny Ryzyka Zachorowania na Raka BadamyGeny.pl można uzyskać na stronie internetowej www.badamygeny.pl.
.

Badania genetyczne pozwalają lepiej leczyć!
Warsaw Genomics najlepszą spółką spin-off Uniwersy...

Podobne wpisy