Aktualności

Poszerzamy naszą ofertę diagnostyki w kierunku COVID-19

bg-diag-2020

Informujemy, że poszerzamy naszą ofertę diagnostyki w kierunku COVID-19. Pacjenci indywidualni mogą zlecić wykonanie testu antygenowego oraz testu na obecność przeciwciał IgG.

Test antygenowy

Test wykonywany metodą immunochromatograficzną to tak zwany szybki test do wykrywania aktualnie toczącej się w organizmie infekcji, wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Wynik możemy otrzymać już po upływie 15-30 minut. Czułość testu wynosi ponad 95%, natomiast jego swoistość sięga 99%. Zebranie materiału do badania polega na pobraniu wymazu z nosa i gardła. W zakresie przeprowadzenia badania oraz interpretacji wyniku dostępna jest konsultacja lekarska.

Test antygenowy pozwala na szybkie, jakościowe wykrycie antygenu SARS-CoV-2 – specyficznych dla wirusa białek, które powstają w trakcie jego replikacji. Taki rodzaj testu dopuszcza wstępną diagnozę COVID-19. Test umożliwia szybsze uzyskanie wyniku niż ma to miejsce w przypadku klasycznego badania RT-PCR. Celem tego testu jest wykrycie znacznej części osób zakażonych w odpowiednio krótkim czasie, co umożliwi szybkie wdrożenie środków kontrolnych.

Test przeciwciał IgG

Test na przeciwciała wykonywany metodą ELISA. Swoistość testu wynosi 98,5%. Materiał do badania stanowi krew włośniczkowa z palca – krople krwi na bibułce zostają przekazane do laboratorium. Czas otrzymania wyniku wynosi 4 dni. Dodatni wynik badania może świadczyć o przebyciu zakażenia w przeszłości.

Wykrycie swoistych przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w klasie IgG jest możliwe już po około 10 dniach od momentu wystąpienia pierwszych objawów klinicznych zakażenia. Badanie warto powtórzyć po 3-4 miesiącach w celu potwierdzenia czy przeciwciała wciąż się utrzymują. Badania nie powinno się wykonywać szybciej niż 10 dni po wystąpieniu objawów klinicznych zakażenia.

Test antygenowy oraz test na obecność przeciwciał IgG są dostępne na stronie Badamy Geny.

Bezpłatne konsultacje ze specjalistą ds. psychoonk...
Orzeł Innowacji - nagroda specjalna za działalnoś...

Podobne wpisy