Aktualności

College of American Pathologists - kolejny egzamin potwierdzający jakość Warsaw Genomics

CAP

Z dumą informujemy, że w egzaminie jakości przeprowadzonym przez College of American Pathologists (CAP), laboratorium Warsaw Genomics uzyskało wynik 100% poprawności.

College of American Pathologists to organizacja zrzeszająca około 18 tysięcy certyfikowanych lekarzy. Już od 1949 roku CAP przeprowadza egzamin jakości badań laboratoryjnych, który od lat jest  uznanym gwarantem jakości oraz profesjonalizmu laboratoriów i pracującego w nim personelu.

Egzaminowany podmiot diagnostyczny otrzymuje próbkę o znanym zestawie mutacji i jest zobowiązany do samodzielnego przeprowadzenia badania i określenia wszystkich nieprawidłowości, znajdujących się w otrzymanej próbce.

Cieszymy się, że nasza placówka bezbłędnie przeprowadziła analizę przesłanego materiału kontrolnego. Dzięki takim działaniom, wiemy, że wydawane przez nas wyniki są w pełni wiarygodne.

Badania wykonywane w Warsaw Genomics podlegają stałej kontroli jakości zarówno wewnątrz- jak i zewnątrz-laboratoryjnej. Nad całym procesem czuwa zespół genetyków i biologów molekularnych, wśród których jest 5 diagnostów laboratoryjnych, również ze specjalizacją z laboratoryjnej genetyki medycznej.

Polska dzięki Programowi Badamy Geny ma szansę zos...
Lista STU 2018 - Prof. Krystian Jażdżewski wśród n...