Aktualności

Warsaw Genomics uruchamia e-poradnię

Poradnia4

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy e-poradnię, w ramach której pacjenci mogą skorzystać z porad z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, w tym m.in. związanych z zakażeniem koronawirusem. Nasza poradnia oferuje także szereg konsultacji specjalistycznych, w tym: porady genetyczne, endokrynologiczne, onkologiczne (terapie celowane), pediatryczne czy laktacyjne, skierowane do kobiet karmiących piersią. W trakcie trwania pandemii porady będą udzielane tylko w formie wideokonsultacji.

E-porady lekarskie stanowią pełnoprawne świadczenie zdrowotne, udzielane na takich samych zasadach jak tradycyjna wizyta w gabinecie lekarza. Dzięki nim w bezpieczny sposób możliwy będzie kontakt z lekarzem, który postawi diagnozę, zaleci dalsze postępowanie, wystawi e-receptę lub e-zwolnienie, a także skieruje na badania (z wyjątkiem badań radiologicznych).

Zagrożenie epidemią COVID-19 sprawiło, że w ciągu ostatnich kilku tygodni skupiliśmy się na zapewnieniu jak największej dostępności do testów molekularnych. Obecnie realizujemy do 3 500 testów na koronawirusa w ciągu jednej doby. Uruchomienie e-poradni jest kolejnym krokiem, mającym na celu zapewnienie pacjentom wsparcia poprzez bezpieczny dostęp do specjalistycznej opieki medycznej" – mówi dr hab. n. med. Anna Wójcicka, współzałożycielka Warsaw Genomics.

„Mamy świadomość, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentów w tym trudnym czasie, dlatego chcemy być poradnią, w której pacjenci mają możliwość łatwego dostępu do profesjonalnej, odpowiadającej na ich potrzeby porady, a lekarze czują się komfortowo i bezpiecznie. W trosce o najmłodszych pacjentów zabezpieczyliśmy również wizyty pediatryczne" – tłumaczy prof. dr hab. med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics.

Oprócz udzielania pacjentom standardowych porad dotyczących nagłych zachorowań i chorób przewlekłych oraz profilaktyki chorób osób dorosłych, w ramach działalności e-poradni pacjenci zyskują dostęp do szerokiej oferty konsultacji specjalistycznych, m.in.: genetycznych, endokrynologicznych, onkologicznych, pediatrycznych i dla kobiet karmiących piersią. Dotychczas poradnia działała w trybie stacjonarnym przede wszystkim wspierając Program Badamy Geny, gdzie konsultacje specjalistyczne odgrywają kluczową rolę.

„Możliwość konsultacji zarówno przed wykonaniem jak i po wykonaniu badania genetycznego jest bardzo ważna zarówno z perspektywy lekarza, jak i pacjenta. Nasze doświadczenie w realizacji Programu Badamy Geny potwierdza, że wynik często wymaga omówienia z pacjentem pod kątem aktualnego i przyszłego postępowania. Zależy nam, aby pacjenci mieli taką możliwość również teraz, mimo panującej pandemii" – dodaje prof. dr hab. med. Krystian Jażdżewski.

Z konsultacji z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej mogą skorzystać zarówno aktualni pacjenci Warsaw Genomics, jak również osoby, które dotychczas nie korzystały z usług poradni. Realizacja konsultacji będzie możliwa po wcześniejszym umówieniu się na wizytę poprzez stronę internetową https://warsawgenomics.pl/poradnia.

Stanowisko Zarządu Warsaw Genomics z dnia 12 maja ...
Nowy dostawca usług transportowych w Programie Bad...