wprost_innowatory

Program BadamyGeny.pl i jego twórcy po raz kolejny zostali wyróżnieni. Chcielibyśmy z dumą poinformować, że prof. Krystian Jażdżewski z naszego zespołu został laureatem Innowatorów Wprost w kategorii "Nauka".

"Na 100 przebadanych osób ratujemy 5" - takie słowa padły z ust prof. Jażdżewskiego podczas jego przemówienia. Program, za którego realizację odpowiada Warsaw Genomics, nie bada wyłącznie genów, jego założeniem jest zapobieganie przedwczesnemu zgonowi na raka.

Innowatory Wprost to nagroda przyznawana od 2011 r. W latach 2011-2013 nagrody były przyznawane na podstawie „Listy 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw" opracowywanej przez zespół Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Od 2014 roku podstawą do wyróżnienia tych, którzy inwestują w innowacje, jest autonomiczne badanie Innovation Research.

Podczas gali w kategorii "Osobowość Innowacji" został wyróżniony również rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. Adam Krętowski. UMB realizuje obecnie nowatorskie projekty naukowe dotyczące m.in. medycyny spersonalizowanej, badania nad ludzkim genomem czy lepszego poznania przyczyn chorób cywilizacyjnych.