Aktualności

Kiedy nowotwór jest zapisany w genach? Kolejne wydarzenie Akademii Warsaw Genomics

2022-09-15_meta

Jak wiedza o obciążeniu dziedzicznym pomaga nam lepiej zaopiekować się pacjentem i jego rodziną? O tym mogliśmy się dowiedzieć podczas drugiego wydarzenia organizowanego w ramach cyklu spotkań Akademii Warsaw Genomics.

Webinarium odbyło się 15 września 2022 r. Porozmawialiśmy o różnicach pomiędzy badaniami ukierunkowanymi na ocenę zmian dziedzicznych i wykonywanych w celu wdrożenia terapii celowanych. Wraz z lek. Anną Doraczyńską-Kowalik, specjalistką genetyki klinicznej, omawialiśmy postępowanie w przypadku podejrzenia dziedzicznego obciążenia u pacjenta onkologicznego i u zdrowej osoby. Przedstawiliśmy podstawowe rodzaje badań genetycznych w dziedzinie onkologii. Wydarzenie prowadziła dr hab. n. med. Anna Wójcicka, współzałożycielka Warsaw Genomics

Spotkanie zostało podzielone na dwie części, w oparciu o zespoły powiązane z dwoma szeroko pojętymi zespołami związanymi z ryzykiem nowotworu – raka piersi a następnie raka jelita grubego. Nagranie z wydarzenia dla lekarzy jest dostępne na stronie Akademii Warsaw Genomics. 

Badanie zaburzenia genów rekombinacji homologiczne...
Signatera™ - monitorowanie choroby resztkowej

Podobne wpisy