Aktualności

Nominacja do Leadership Academy for Poland

Prof. Krystian Jażdżewski

Profesor Krystian Jażdżewski, współtwórca Warsaw Genomics i Projektu BadamyGeny.pl, jest jednym z dwóch naukowców nominowanych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej do udziału w prestiżowym programie Leadership Academy for Poland.  

Leadership Academy for Poland (LAP), której inicjatorem jest Prof. Cezary Wójcik, to ponad 4 miesięczny kurs, prowadzony przez wykładowców Uniwersytetu Harvarda, w którym około 40 osób ze świata nauki, administracji publicznej, sportu, mediów czy biznesu będzie kształciło swoje umiejętności rozwijania zespołu oraz współpracy międzysektorowej.

Do trzeciej edycji LAP, oprócz prof. Krystiana Jażdzewskiego, Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej nominowała prof. Janusza Bujnickiego z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej.

Prof. Krystian Jażdżewski jest kierownikiem Zakładu Medycyny Genomowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka Uniwersytetu Warszawskiego. W 2017 roku zespół Profesora i dr hab. Anny Wójcickiej z Warsaw Genomics, rozpoczął realizację programu badań przesiewowych BadamyGeny.pl. Naukowcy w ramach badania potrafią ocenić ryzyko zachorowania na nowotwory dziedziczne, a także powiedzieć, co zrobić, żeby nie zachorować lub wykryć chorobę w stadium, kiedy będzie całkowicie uleczalna. Za swoje badania prof. Krystian Jażdżewski został laureatem nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta w kategorii „Wizja i Innowacje" oraz został wyróżniony przez czytelników Gazety Wyborczej tytułem Człowieka Roku w kategorii „Nauka i Innowacje".

Warsaw Genomics laureatem konkursu Forum Wizja Roz...
Facebookowa strona BadamyGeny ma już 4000 przyjaci...