Aktualności

Warsaw Genomics w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”

Raport2017

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" to największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku, wydawany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Najnowsza odsłona tego dokumentu o 16-letniej historii odbyła się 12 kwietnia 2018 roku, podczas 7. Targów CSR na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Po raz pierwszy do Raportu dołączyła firma Warsaw Genomics, dzięki swojej pracy na rzecz profilaktyki zdrowotnej w ramach Programu BadamyGeny.pl. Warsaw Genomics ujęta została w obszarze tematycznym: „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej", gdzie oprócz niej znalazło się 138 innych firm realizujących praktyki m.in. na rzecz propagowania edukacji, aktywności fizycznej, kultury, sztuki czy działalności charytatywnej.

Celem Programu BadamyGeny.pl jest zapobieganie przedwczesnej śmierci z powodu raka. Badanie to w sposób pełny i dokładny sprawdza nasze geny, odpowiedzialne za zwiększone ryzyko nowotworów dziedzicznych jak również uwzględnia osobistą historię chorób, styl życia, przebyte choroby w rodzinie, tworząc zindywidualizowany wynik wraz z instrukcjami jak należy dalej postępować, by zmiejszyć swoje ryzyko zachorowania. Zrewolucjonizowano również podejście do dalszej opieki nad pacjentami. Program BadamyGeny.pl to nie tylko pojedynczy wynik, to zaangażowanie całego zespołu Warsaw Genomics w przeprowadzenie pacjenta z wysokim ryzykiem zachorowania na raka poprzez dalszą ścieżkę diagnostyczną i profilaktyczną w ramach jednej opłaty za badanie. Znaczna redukcja kosztów pojedynczego badania jest możliwa dzięki zastosowaniu nowatorskiej metody badań pozwalającej analizować jednocześnie duże grupy próbek. W każdej rundzie badania analizowane jest 600 osób. Taka grupa umożliwia wykonanie pojedynczego badania za 599 zł, zamiast 8 tys. zł (typowa cena europejska)

Raport jest dostępny do pobrania bezpłatnie pod adresem: http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2017/


Innowatory Wprost - kolejne wyróżnienie dla Progra...
Nowe laboratorium Warsaw Genomics - światowej klas...