Prof. Krystian Jazdzewski w trakcie wręczania statuetki
Polska Rada Biznesu po raz szósty przyznała prestiżowe nagrody im. Jana Wejcherta, nazywane biznesowymi Oskarami. Statuetkę w kategorii „Wizja i innowacje", za opracowanie nowoczesnej metodologii testów genetycznych opartych na sekwencjonowaniu genomowym, otrzymał profesor Krystian Jażdżewski z zespołu WarsawGenomics.


22 maja br. w warszawskim Ufficio Primo odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta - jednych z najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień przyznawanych liderom polskiej przedsiębiorczości oraz osobom zaangażowanym w działalność społeczną.

W kategorii „Wizja i innowacje" nagradzane są osoby, które prowadzą nowatorskie działania, szczególne warte wsparcia i promocji. W tym roku kapituła doceniła prof. Krystiana Jażdżewskiego, który wspólnie z zespołem lekarzy i naukowców opracował, jako pierwszy na świecie, metodologię najnowocześniejszych testów genetycznych opartych na sekwencjonowaniu genomowym, pozwalającą 20-krotnie obniżyć ceny testów, a przy tym nie stracić wysokiej czułości wykonywanych badań.

– W Polsce jest nawet milion osób o podobnie wysokim, jak u Angeliny Jolie, ryzyku zachorowania na raka piesi. Naszym marzeniem jest, by znaleźć je wszystkie i powiedzieć, co zrobić, żeby nie zachorować lub wykryć chorobę wcześnie – podkreślał, odbierając nagrodę, prof. Jażdżewski.

Szczegóły na temat badań zespołu prof. Jażdżewskiego można odnaleźć pod adresem badamygeny.pl
Informacje na temat Nagród Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta dostępne są tutaj.