Aktualności

Badania genetyczne pozwalają lepiej leczyć!

brca1-brca2

Dużo piszemy o tym, w jaki sposób badania genetyczne mogą pomóc w prewencji nowotworów, ale znajomość genów pomaga także lepiej leczyć!

Jednym z leków, których skuteczność zależy od genów pacjenta jest olaparib. Stosujemy go u pacjentek z rakiem jajnika, ale tylko wówczas, gdy mają mutację w genie BRCA1 lub BRCA2.

Z pewnymi zmianami w genach się rodzimy, pewne powstają w trakcie naszego życia i są obecne wyłącznie w określonych komórkach np. komórkach raka. W Programie BadamyGeny.pl wrodzoną mutację w BRCA1 i BRCA2 znaleźliśmy u ok. 48% pacjentek z rakiem jajnika, które przebadaliśmy dotychczas. Ale do terapii olaparibem mogą zostać zakwalifikowane także pacjentki, u których mutacja pojawiła się w tkance nowotworowej, a dotyczy to nawet 15% osób.

W badaniu „Profilowanie somatyczne BRCA1/BRCA2" poszukujemy zmian genetycznych obecnych w tkance nowotworowej. Jest to bardzo wymagające badanie i niestety nie potrafimy go wykonać za 599 zł jak w Programie BadamyGeny.pl. Chcielibyśmy jednak, by każda pacjentka z rakiem jajnika mogła z niego skorzystać, stąd oferujemy zniżkę na badanie - wystarczy jedynie wpisać kod „OvCa19" w polu „Kod rabatowy", znajdujący się w formularzu zlecenia. Cena badania obniży się do 1200zł.

https://warsawgenomics.pl//testy/#!/panel/profilowanie-somatyczne-brca1-brca2

Lista STU 2018 - Prof. Krystian Jażdżewski wśród n...
World Economy Forum w Davos: Bank Pekao oraz Warsa...