Aktualności

Warsaw Genomics dla Uniwersytetu Warszawskiego

UW-przeciwciaa

Warsaw Genomics wykona badania na obecność przeciwciał przeciw wirusowi SARS-CoV-2 u pracowników i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego. Testy można zrealizować w okresie od 29 czerwca do 28 sierpnia. Badania finansuje Uniwersytet Warszawski.

– Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć profesjonalną diagnostyką w kierunku koronawirusa Uniwersytet Warszawski. Mamy nadzieję, że dostępność badań wśród społeczności uniwersyteckiej przyczyni się do ograniczenia ryzyka zakażeń, a jednocześnie wpłynie na poczucie bezpieczeństwa pracowników akademii – mówi prof. dr hab. med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics.

Badania będą przeprowadzane w dwóch klasach: IgM oraz IgG. Badanie przeciwciał w klasie IgG daje odpowiedź, czy badana osoba chorowała na COVID-19, a tym samym czy nabyła odporność. Obecność przeciwciał chroni od zakażenia. Według aktualnych doniesień naukowych nie wiadomo jednak przez jak długi czas. Badanie obecności przeciwciał wymaga pobrania od pacjenta próbki krwi, która następnie jest testowana, aby ustalić czy organizm wytworzył przeciwciała przeciwko wirusowi.

W odróżnieniu od szybkich, tzw. testów „kasetkowych", badanie realizowane w laboratorium charakteryzuje się wysoką czułością oraz swoistością i jest jedynym rekomendowanym badaniem serologicznym – wyjaśnia dr hab. n. med. Anna Wójcicka, współzałożycielka Warsaw Genomics.

Zmiana adresu Punktu Przyjmowania Próbek Warsaw Ge...
Testy w kierunku COVID-19 dla wszystkich

Podobne wpisy