Aktualności

Zakończenie działalności infolinii pomocowej Warsaw Genomics dla pacjentów z Ukrainy

Ukraina-koniec_clear

Już od początku marca 2022 roku Warsaw Genomics, we współpracy z Fundacją Onkologiczną Rakiety, czynnie włączyło się w pomoc pacjentom onkologicznym z Ukrainy. Nasze konsultantki odebrały setki telefonów zarówno od obywateli ukraińskich, jak i Polaków chcących im pomóc w tym trudnym czasie.

W związku z dużo mniejszą liczbę zgłoszeń z prośbą o pomoc, zdecydowaliśmy się na zakończenie z dniem 09.01.2023 działalności infolinii pomocowej Warsaw Genomics. Jednocześnie informujemy, że pacjenci onkologiczni z Ukrainy mogą wciąż korzystać z Onkolinii Fundacji Rakiety pod numerem 793 293 333.

W ramach infolinii uruchomionej 1 marca 2022 r. we współpracy z Fundacją Onkologiczną Rakiety: Zorganizowaliśmy blisko stu pacjentom kontynuację leczenia onkologicznego w Polsce. Nasi lekarze wystawili kilkadziesiąt recept, odpowiadając na najpilniejsze potrzeby uchodźców. Pomagaliśmy w tłumaczeniu dokumentacji medycznej, organizowaliśmy transport medyczny i noclegi, udzielaliśmy bezpłatnych porad lekarskich w zakresie terapii celowanych w onkologii oraz konsultacji z zakresu endokrynologii, psychoonkologii i podstawowej opieki zdrowotnej. Wysłaliśmy do Ukrainy kilkadziesiąt paczek z artykułami medycznymi.

Nasza pomoc nierzadko wykraczała poza pierwotnie przyjęty zakres działania infolinii. Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywny odbiór naszej formy wsparcia obywateli Ukrainy i cieszymy się, że mogliśmy pomóc. 

Badanie zaburzenia genów rekombinacji homologiczne...

Podobne wpisy