Aktualności

Profesor Krystian Jażdżewski otrzymał "Oskara" polskiego biznesu.

Prof. Krystian Jazdzewski w trakcie wręczania statuetki
Polska Rada Biznesu po raz szósty przyznała prestiżowe nagrody im. Jana Wejcherta, nazywane biznesowymi Oskarami. Statuetkę w kategorii „Wizja i innowacje", za opracowanie nowoczesnej metodologii testów genetycznych opartych na sekwencjonowaniu genomowym, otrzymał profesor Krystian Jażdżewski z zespołu WarsawGenomics.


22 maja br. w warszawskim Ufficio Primo odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta - jednych z najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień przyznawanych liderom polskiej przedsiębiorczości oraz osobom zaangażowanym w działalność społeczną.

W kategorii „Wizja i innowacje" nagradzane są osoby, które prowadzą nowatorskie działania, szczególne warte wsparcia i promocji. W tym roku kapituła doceniła prof. Krystiana Jażdżewskiego, który wspólnie z zespołem lekarzy i naukowców opracował, jako pierwszy na świecie, metodologię najnowocześniejszych testów genetycznych opartych na sekwencjonowaniu genomowym, pozwalającą 20-krotnie obniżyć ceny testów, a przy tym nie stracić wysokiej czułości wykonywanych badań.

– W Polsce jest nawet milion osób o podobnie wysokim, jak u Angeliny Jolie, ryzyku zachorowania na raka piesi. Naszym marzeniem jest, by znaleźć je wszystkie i powiedzieć, co zrobić, żeby nie zachorować lub wykryć chorobę wcześnie – podkreślał, odbierając nagrodę, prof. Jażdżewski.

Szczegóły na temat badań zespołu prof. Jażdżewskiego można odnaleźć pod adresem badamygeny.pl
Informacje na temat Nagród Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta dostępne są tutaj.

Prof. Krystian Jażdżewski wśród STU najbardziej wp...
Nagroda dla Warsaw Genomics za innowacje ratujące ...

Podobne wpisy