Aktualności

Infolinia Warsaw Genomics i Fundacji Onkologicznej Rakiety dla chorych onkologicznie obywateli Ukrainy

Ukraina

Aktualizacja (12.01.2022): Już od początku marca 2022 roku Warsaw Genomics, we współpracy z Fundacją Onkologiczną Rakiety, czynnie włączyło się w pomoc pacjentom onkologicznym z Ukrainy. Nasze konsultantki odebrały setki telefonów zarówno od obywateli ukraińskich, jak i Polaków chcących im pomóc w tym trudnym czasie. W związku z dużo mniejszą liczbę zgłoszeń z prośbą o pomoc, zdecydowaliśmy się na zakończenie z dniem 09.01.2023 działalności infolinii pomocowej Warsaw Genomics. Jednocześnie informujemy, że pacjenci onkologiczni z Ukrainy mogą wciąż korzystać z Onkolinii Fundacji Rakiety pod numerem 793 293 333 (więcej informacji).

Warsaw Genomics, aktywnie zaangażowana w działalność z zakresu diagnostyki i profilaktyki onkogenetycznej, oraz Fundacja Onkologiczna Rakiety, wspierająca osoby chore onkologicznie oraz ich bliskich od 2012 roku, łączą siły i uruchamiają specjalną infolinię odpowiadającą na potrzeby pacjentów onkologicznych z Ukrainy.

Infolinia udziela wsparcia w zakresie:

  • informacji o możliwości kontynuacji leczenia onkologicznego w Polsce,
  • pomocy w zorganizowaniu medycznego transportu do Polski oraz zakwaterowania,
  • wsparcia w zakresie uzyskania niezbędnych badań genetycznych do rozpoczęcia refundowanych w ramach NFZ terapii przeciwnowotworowych,
  • pomocy w zakresie sfinansowania leczenia i udostępnienia subkonta do zbiórki środków na leczenie,
  • wsparcia specjalistów: psychologa, psychoonkologa dla osób w trakcie leczenia,
  • informacji o możliwości wykonania bezpłatnych testów antygenowych i RT-PCR przez Warsaw Genomics,
  • możliwość umówienia bezpłatnej porady lekarskiej z dr hab. Anną Wójcicką z zakresu terapii celowanych w onkologii oraz bezpłatnych konsultacji z zakresu endokrynologii i podstawowej opieki zdrowotnej (w języku polskim i angielskim).

Mamy świadomość, że dla chorych onkologicznie przerwanie leczenia może spowodować nawrót choroby. Wiele osób po bezpiecznym wydostaniu się z Ukrainy poszukuje informacji w jaki sposób kontynuować terapię w Polsce. Jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją w jakiej znaleźli się ci Pacjenci stąd też oferujemy naszą pomoc, tak by osoby te mogły jak najszybciej uzyskać informacje, które są im niezbędne do dalszego leczenia.

Dr hab. n. med. Anna Wójcicka, współzałożycielka Warsaw Genomics

Fundacja Rakiety od początku swojej działalności prowadzi całodobową telefoniczną linię wsparcia osób chorych, odbieraną osobiście przez Prezes Fundacji, Maję Surowicz-Biłyj, której wieloletnie doświadczenie umożliwia efektywną konsultację oraz precyzyjne ustalenie potrzeb i możliwości ich realizacji.

Od wielu lat nasza Onkolinia działa nieprzerwanie, wiele osób szuka pomocy, jednak sytuacja, z którą mierzymy się obecnie – dziesiątki, setki telefonów osób, szukających wsparcia dla pacjentów z Ukrainy, dziennie – to sytuacja absolutnie bezprecedensowa i wymagająca uruchomienia adekwatnego wsparcia. Cieszymy się, że razem z Warsaw Genomics mamy możliwość podjąć się odpowiedzi na te potrzeby.

Prezes Fundacji Maja Surowicz-Biłyj

Infolinia dostępna jest całodobowo pod numerami telefonów:

+48 22 230 25 20 – w godz. 8:00-15:00 (linię obsługuje Warsaw Genomics)
+48 793 293 333 – w godz. 15:00-8:00 (linię obsługuje Fundacja Onkologiczna Rakiety).

Wychodząc naprzeciw potrzebom uchodźców poszukującym pomocy, uruchomiliśmy możliwość kontaktu z naszą infolinią w języku ukraińskim od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-12:00.

Badanie całoeksomowe (WES) dla 3 osób dostępne w o...
Гаряча лінія для онкохворих

Podobne wpisy