Aktualności

Warsaw Genomics realizuje testy w kierunku SARS-CoV-2

COVID_officia_20200320-012530_1

Naszym priorytetem, jako lekarzy i diagnostów tworzących Warsaw Genomics, jest pomoc w zabezpieczeniu palących potrzeb systemu ochrony zdrowia i umożliwienie realizacji testów diagnostycznych szpitalom, placówkom medycznym i wszystkim podmiotom, które od kilku dni nieustannie zmagają się z epidemią koronawirusa w Polsce.

Już od 20 marca br. realizujemy do 1000 testów w kierunku SARS-CoV-2 w ciągu doby w laboratoriach Warsaw Genomics. Wszystkie testy wykonywane są metodami molekularnymi rekomendowanymi przez WHO (RT-PCR w czasie rzeczywistym). Szpitale i placówki medyczne mogą bezpłatnie zlecać badania do laboratoriów Warsaw Genomics. Pierwsze testy już wykonaliśmy.

Sprawne i niezwłoczne rozpoczęcie realizacji badań diagnostycznych, możliwe było dzięki współpracy z resortem zdrowia, ale także dzięki zaangażowaniu i efektywnej współpracy z firmami reprezentującymi różne sektory gospodarki. Oddolnie zainicjowana została tym samym Koalicja Firm wspierających walkę z koronawirusem w Polsce. Przeznaczając środki diagnostyczne na zakup testów, już kilka firm m.in. PKO BP, Deloitte, Trecom, Tar Heel Capital - Private Equity, ANG Spółdzielnia w wymierny i znaczący sposób wsparło polskie szpitale i placówki medyczne.

Na ten moment Warsaw Genomics realizuje testy molekularne na potrzeby szpitali, placówek medycznych i podmiotów będących na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Jeśli pula możliwych do realizacji badań w danym dniu pozwoli na realizację dodatkowych badań dla firm, które wsparły nas od początku – będziemy realizować również te badania.

Warsaw Genomics realizuje 2000 testów genetycznych...
Program Badamy Geny zmienia się dla Państwa!

Podobne wpisy